Davetiyelerinizi Tercih Ederken…

Davetiyelerinizi Tercih Ederken…

Düğününüz büyük ihtimalle hayatınızın en çok önem verdiğiniz ve asla unutamayacağınız anlarından biri olacak. Bu nedenle her şeyin mükemmel olması için çaba sarf ediyorsunuz. Etkinliğinizin en önemli parçalarından biri olan davetiyelerinizle sadece düğününüzü duyurmuyor aynı zamanda davetlilerinizin geri dönüş yapmalarını sağlıyor hatta belirtmek istediğiniz farklı konulara da yer veriyorsunuz. Ve tabii ki en önemlisi de, davetlileriniz davetiyenizle buluştuğu ilk anda düğününüzün nasıl olacağı ile ilgili ilk izlenimleri edinmiş oluyorlar.

Davetiyelerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken 4 ana başlık bulunuyor.

1. Zamanlamaya özen gösterin…

Davetlilerinizin düğününüze katılması için tercihen bir ay öncesinden davetiyelerin dağıtılmasını tercih edin. Bu süreyi göz önünde bulundurduğunuzda özellikle size özel bir çalışma yapılacak ise minimum iki ay öncesinden davetiyelerinizin tasarımını oluşturmaya başlamak için çalışacağınız firmayı tercih edin. Unutmayın ki aklınızdaki davetiyeyi bulmak her zaman kolay olmayabiliyor.

2. Tarzınızı belirleyin…

Kır düğünleri, salon düğünleri, havuz başı, deniz kenarı, sade düğünler, lüks düğünler gibi birçok alternatifi göz önünde bulunduran size, her yönüyle çeşitlilik sunabilecek firmaları tercih edin, süreç ilerledikçe fikirleriniz değişebilir.
Bu çeşitlilikleri şöyle kategorilendirebiliriz.
– Geleneksel Düğün Davetiyeleri
– Trend Düğün Davetiyeleri
– Modern Düğün Davetiyeleri
– Elit Düğün Davetiyeleri
– Temalı Düğün Davetiyeleri

3. Kendinizden bir şeyler katın…

Davetiyelerinizi seçerken mutlaka sizi, istediklerinizi anlayan ve sizi en iyiye yönlendirebilecek bir firma ile çalışmanız oldukça kritik. Düğün temanızdan, renklerinize, davetlilerinizin yaş guruplarına kadar her konuyu göz önünde tutacağınız ama en çok da kendi beğeninizi ön plana taşıyacağınız bir davetiyeyi seçin veya danışmanınızla tasarlayın.

4. Paket servisleri tercih edin…

Bildiğiniz gibi düğün süreci oldukça yoğun ve yorucu geçer. Bu nedenle düğününüze bir ay kala bir de davetiyelerinizle vakit kaybetmek istemezsiniz. Bunun için seçeceğiniz firmanın zarfından iç kartına, aksesuarıdan kaligrafisine kadar davetiyelerinizin tüm aşamalarını çözebileceğinden emin olun.

Unutmayın mükemmel bir davetiye davetlilerinizin nasıl bir düğüne katılım gösterecekleri ile ilgili en büyük gösterge olacaktır ve bunu göz önünde bulundurarak hazırlanacaklardır.

Share This

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir